Latarnia modlitewna

W liście do Hebrajczyków ap. Paweł napisał :”Troszczmy się o siebie wzajemnie, by się zachęcać do miłości i do dobrych uczynków. Nie opuszczajmy naszych wspólnych zebrań, jak się to stało zwyczajem niektórych, ale zachęcajmy się nawzajem, i to tym bardziej, im wyraźniej widzicie, że zbliża się dzień.” (Hbr 10,25). Nawet największy entuzjasta i wytrwały człowiek potrzebuje zachęty i wsparcia innych. Wydaje się, że po to m.in. Pan Bóg stworzył kościół. Potrzebujemy siebie nawzajem – jak mówi tekst jednej piosenki: „nikt nie ma z nas tego co mamy razem…

Codzienna modlitwa o nasz kraj z czasem zaczyna być monotonna i powtarzalna a przecież nie chodzi o to, żeby wprowadzić jeszcze jeden zwyczaj w nasze życie. Chcemy wylewać nasze serca przed Bogiem prosząc o dotknięcie życia każdego z nas oraz wielu Polaków którzy gdzieś błądzą w poszukiwaniu żywej, osobistej relacji z Bogiem.

W tym celu zachęcam Ciebie do poszukania kilku osób, z którymi raz na parę dni, tydzień lub dwa spotkasz się i wspólnie będziecie się modlili o Polskę. Niech to będzie taka latarnia modlitewna, która będzie nam pomagała trwać w szczerości przed Bogiem, zachęcać oraz inspirować siebie nawzajem do szczerej modlitwy w różnych intencjach i formach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *