Wielki Post

Dzisiaj zaczyna się okres Wielkiego Postu, który dla wielu z nas – chrześcijan – oznacza czas szczególny. Jak właściwie przeżyć ten okres?

Przede wszystkim warto spojrzeć na nauczanie Jezusa, który wskazuje nam właściwą postawę: „Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.” Mt 6,16-18

Przykład apostołów z kolei pokazuje, że post zazwyczaj połączony był z modlitwą lub czuwaniem (Dz. 13,2-3; 14,23). Ciekawym przedsięwzięciem byłoby przestudiowanie wszystkich fragmentów z Pisma Św. mówiących o poście – może to byłoby dobre postanowienie?

Ja zachęcam nas wszystkich do modlitwy o nasz kraj, aby Bóg używał tego szczególnego okresu w naszym życiu i życiu każdego Polaka do codziennego zbliżania się do Niego, do poznawania Go takim jakim jest, wreszcie do świadomego przeżycia nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy – przecież najważniejszych w całym roku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *