Jezus żyje!

Po raz kolejny obchodzimy pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Czy dla nas to już tylko tradycja? Czy tamte wydarzenia sprzed prawie 2000 lat mają praktyczne znaczenie w naszym codziennym życiu? W jaki sposób mogą mieć znaczenie? Co zmieniła śmierć Jezusa? Jaki ma ona wpływ na nasze zbawienie i życie wieczne? To są tylko niektóre pytania, które przychodzą na myśl w kontekście Świąt Wielkiej Nocy.

Apostoł Paweł pisze w 1 Kor 15,17: „a jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach” – co miał na myśli? Może chciał przez to powiedzieć, że człowiek bez Chrystusa jest skazany na porażkę, na piekło, ponieważ „wszyscy zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej” (Rz 3,23). Nikt nie jest w stanie przez własne uczynki zasłużyć sobie na niebo, bo jest to darem, prezentem od Boga (Ef 2,8-9). I tylko dlatego, że Jezus umarł za nasze grzechy i zmartwychwstał, my mamy szansę na niebo.

A więc czy wydarzenia sprzed 2000 lat mają znaczenie w naszym życiu? TAK, TAK, TAK po stokroć TAK. Jest to absolutnie najważniejszy fakt w historii świata, ponieważ dzięki niemu, my – grzeszni w naszych czynach, myślach, motywacjach – zostaliśmy uwolnieni od kary i teraz niebo stoi otworem. Pytanie – do Ciebie i do mnie – czy przyjąłem ten dar od Boga? Czy w sposób świadomy podziękowałem Mu za Jego ofiarę i zaprosiłem Go do mojego życia, poprosiłem o Jego kierownictwo, zaufałem Mu na 100%?

Módlmy się o nasz naród, abyśmy codziennie świadomie korzystali z konsekwencji ofiary Jezusa. Niech Dobra Nowina o zbawieniu z łaski rozchodzi się wśród naszych rodzin, znajomych, sąsiadów i innych ludzi. Niech nasze życie będzie świadectwem tego, że Jezus żyje w naszych sercach, że On ma wpływ na nasz każdy dzień poprzez działanie Jego Świętego Ducha.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *