Wakacje – od czego i dlaczego?

Wczoraj zaczęły się wakacje w szkołach i sezon urlopowy dla wielu z nas. Każdy z nas potrzebuje odpoczynku od życia pełnego pośpiechu, stresów i trudnych sytuacji. Najczęściej wyjeżdżamy gdzieś poza miejsce zamieszkania, aby oderwać się całkowicie od wszelkich skojarzeń i myśli związanych z codziennością.

Zazwyczaj jedziemy z rodziną lub kimś bliskim – dlaczego? Ponieważ chcemy być z kimś kto jest dla nas ważny i dla kogo my jesteśmy ważni – potrzebujemy budować relacje rodzinne, przyjaźni i miłości z naszymi najbliższymi. A gdzie w tym wszystkim jest Pan Bóg? Czy to właśnie nie On powinien być pierwszym, z którym chcemy spędzić czas wakacji? On który nas stworzył, kocha nas miłością bezwarunkową, dla którego jesteśmy ważni tyle co Jego Jedyny Syn (skoro posłał Go na śmierć na nasze grzechy). Tak właśnie wszechmocny Bóg, Stwórca świata chce spędzić z Tobą i ze mną te wakacje – coż za przywilej i wyróżnienie! Pytanie czy my jesteśmy chętni i otwarci, aby z Nim budować relację, czy jest dla nas najbliższy? Czy możemy za Dawidem powiedzieć: Spocznij jedynie w Bogu, duszo moja, bo od Niego pochodzi moja nadzieja.? Ps 62,6. A może właśnie spędzając więcej czas z Bogiem na modlitwie i poznawaniu Jego Słowa doświadczymy największego odpoczynku …

Módlmy się o nasz kraj, o Polaków, o nas samych – aby te wakacje były czasem szczególnym, abyśmy chcieli zbliżać się do Boga, szukać, poznawać i doświadczać Go.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *